»Gre za enostaven in hiter postopek.«
»Obračun omrežnine je nastavljen tako, da so stroški za upravljanje, delovanje in razvoja omrežja porazdeljeni pravično.«
»Ni še prepozno, da se ugotovi, kje so anomalije pri obračunavanju omrežnine, kje se da stvari poenostaviti in odjemalcem pomagati, da se jim računi znižajo na realno stanje.«
»Nikomur ni v interesu, da bi vsevprek uvažali iz tujine, ampak si želimo doma pridelane hrane, zato je treba kmetom pomagati.«
»Namakalni sistem je naložba v prilagajanje na podnebne spremembe.«
»Apeliram na zdravo kmečko pamet, da bi zanje poiskali rešitev, ki bi bila zakonsko sprejemljiva.«
»Večina je obnavljala stanovanja v lastni režiji in z medsosedsko pomočjo in nimajo vseh računov.«
»Ko so ljudje dobili pozive k predložitvi dokumentacije, so bili nekateri zgroženi.«
»Tako iz zakona o odpravi posledic naravnih nesreč kot tudi iz interventnega zakona jasno izhaja, da gre za predplačila, katerim sledi končni obračun prejetih sredstev v okviru posebnega postopka.«
»V skladu s pravili javnofinančnega poslovanja se za dodeljena sredstva državnega proračuna kot dokazilo o namenski rabi sredstev vedno zahteva verodostojne listine.«
»Imamo zakon o izvrševanju javnih financ, zelo veliko denarja smo dobili tudi iz EU in mi moramo dokazati, da se je denar namensko porabil.«
»Predlog SDS-a je označil za populizem.«
»Naravno katastrofo, ki je prizadela veliko državljanov, izrablja za poceni nabiranje političnih točk.«
»Mi smo za transparentno in namensko porabo, ampak je treba iti ljudem nasproti.«
»Morate vedeti, da zdaj že na kar nekaj razpisih, tako na ministrstvu za naše strokovne delavce kot na inšpektoratu, ne dobimo kandidatov z ustrezno izobrazbo, se pravi z magistrsko izobrazbo ali po starem visokošolsko osmo stopnjo.«
»Rudniki so se oz. se bodo zapirali in tu vidim eno od rešitev.«
»S tem ukrepom podaljšujemo agonijo.«
»Res ne razumem, kako končujete predstavitev ministra in samo zakonsko materijo s tem, ko pravite, da bodo v prihodnje na fakulteti predavali srednješolci.«
»V Sloveniji imamo približno 200 lokacij kamnolomov, kjer se pridobiva tako imenovani naravni kamen, tehnični kamen za gradbeništvo ...«
»Morate vedeti, da zdaj že na kar nekaj razpisih, tako na ministrstvu za naše strokovne delavce kot na inšpektoratu, ne dobimo kandidatov z ustrezno izobrazbo, se pravi z magistrsko izobrazbo ali po starem visokošolsko osmo stopnjo. In najbrž jih tudi ne bomo mogli dobiti, dokler se ne bo zaprl Rudnik Velenje.«
»Rudniki so se oz. se bodo zapirali in tu vidim eno od rešitev. V Premogovniku Velenje je kar nekaj kadra z ustrezno izobrazbo, to so tudi mlajši ljudje, ki so pridobili izobrazbo. Potem imamo tudi nekaj mladih upokojencev z ustrezno izobrazbo. Mislim, da bi morali najprej poseči po drugih ukrepih.«
»S tem ukrepom podaljšujemo agonijo. Znižujemo raven izobrazbe za inšpektorje, počasi prihajamo do tega, da bodo srednješolci na fakulteti predavali.«
»Res ne razumem, kako končujete predstavitev ministra in samo zakonsko materijo s tem, ko pravite, da bodo v prihodnje na fakulteti predavali srednješolci. Res? Govorimo o nižanju izobrazbenega merila za eno stopnjo, nižanje z druge bolonjske stopnje na prvo, ki še vedno po vseh programih traja tri leta.«
»Kot vem, imamo trenutno štiri rudarske inšpektorje, zdaj po poplavah pa jasno potrebujemo ogromno mineralnih surovin in vse te postopke je treba pospešiti.«
»V Sloveniji imamo približno 200 lokacij kamnolomov, kjer se pridobiva tako imenovani naravni kamen, tehnični kamen za gradbeništvo ... Glavnina področja rudarstva v Sloveniji je prav to – površinski kopi mineralnih surovin za gradbeništvo in naravni kamen.«
»Nič ne obljubljam in ne napovedujem, bomo pa morda morali v prihodnjem letu pristopiti tudi k sistematični ureditvi celotnega zakona.«
»Z novelo vlada podaljšuje tudi rok za vložitev vloge za podaljšanje rudarske pravice.«
»Kljub velikim obljubam predsednika vlade Roberta Goloba o izgradnji stotih montažnih hiš na mesec in pohitritvi postopkov umeščanja objektov v prostor ni bila zgrajena niti ena hiša, še več, izdano ni bilo niti eno gradbeno dovoljenje, kjer bi lahko začeli gradnjo domov.«
»Trenutno je na seznamu za rušenje 343 hiš, le 73 med njimi jih ima sklep, medtem ko je bilo 85 objektov odstranjenih s seznama in so brez statusa, prav tako so neupravičeni do 20 odstotkov predplačila.«